Vodítko pro psa

Nejlepší vodítko pro psa

 

Pořídili jste si pejska a nedaří se vám ho naučit chodit na vodítku ? Potom jste jedny z mnoha majitelů, kteří vlastní pejska a mají stejný problém. 

 

Jak starého pejska mohu naučit chodit na vodítku ?

Štěně ? Mladého pejska ?

Nebo dokonce dospělého psa?

Je nějaké psí plemeno nebo rasa, která se nedá naučit chodit na vodítku?

Používám správné a vhodné vodítko pro psa?

Používám vodítko pro psa správně?

 

Pokud máte tyto nebo obdobné dotazy a otázky, potom jsem rád, že Vám dokáži s Vaším  psem relativně snadno a levně pomoci. Při troše trpělivosti se nám společně zcela jistě podaří změnit nevhodné chování psa, který neustále tahá za vodítko a předělat pejskovo špatný návyk na návyk požadovaný.

Na úvod bych chtěl zdůraznit, že velikost psa, druh plemena nebo stáří pejska naprosto nerozhoduje. Co je ovšem velmi důležité brát vážně je energie Vašeho psa a samozřejmě energie Vaše. Váš vztah k pejskovi samotnému bude fungovat pouze pokud máte podobnou energii.

Jak již jsem zmínil, je velmi důležitá energie psa, která je v podstatě vrozená a kterou lze rozpoznat již při výběru malého štěněte nebo velmi mladého pejska. Velmi často si nový majitelé psů vybírají štěně, které je energicky naprosto nevhodné pro vzájemné soužití a často tento vtah páníček - pes končí hledáním nového majitele. Pokud jste sami velmi energičtí a sportovně naladěni, měli byste si pořizovat psa se stejnou energií. Takovýto pes s vámi bude rád denně běhat a aktivně se hýbat a bude to skutečný parťák. Pokud jsme však typově méně energičtí, máme rádi pomalé procházky na kratší vzdálenost nebo rádi trávíme čas na zahrádce, musíme si rovněž pořídit méně energetické štěňátko, kterému bude v dospělosti naše tempo vyhovovat.

Pro to, aby vycházka se psem na vodítku byla pohoda, je rovněž nesmírně důležité nastavit si pevná pravidla chování, které po psovi důsledně vyžadujeme po celý jeho život, ne pouze při procházce na vodítku. 

Nejdůležitější pravidlo je pejskovi vysvětlit, kdo je vedoucím (šéfem) naší smečky. Pes je od přírody zvyklí žít ve smečce a očekává, že tato pravidla budou fungovat. Pro toto pravidlo platí celkem jednoduché body, které musíme dodržovat, bez výjimky.

 

Vyzkoušejte těchto 11 pravidel a uplatňujte je neustále. Při jejich realizaci buďte velmi trpěliví a důslední - NEPOUŽÍVEJTE ŽÁDNÝ NÁTLAK A FYZICKÉ NÁSILÍ, jinak psa zradíte a váš vztah velmi poškodíte.

 1. Do domu nebo do dveří vstupuje VŽDY první pán
 2. Z domu nebo ze dveří vystupuje VŽDY první pán
 3. Hrát si budeme POUZE když chce pán
 4. Hra končí VŽDY když rozhodne pán
 5. Jídlo se jí POUZE když rozhodne pán
 6. Na procházku se jde POUZE když rozhodne pán
 7. Směr procházky volí POUZE pán.
 8. Jako první jde na procházce VŽDY pán
 9. NIKDY neběhá pán za psem
 10. Na gauč se smí JEN když svolí pán
 11. Místo se opouští JEN když dovolí pán

 

Tato pravidla platí jak pro psa, tak pro páníčka.

 

Rovněž je velmi důležité, aby měl pes dostatek potřebného pohybu a rovněž dostatek klidu pro odpočinek. Pes Vás bude respektovat pokud i vy se budete řídit pravidly a bude s vámi zábava. Zábava, volný a bezstarostný pohyb musí být rovněž součástí dne. 

Před jakýmkoli výcvikem, a chůze na vodítku není výjimku, velmi doporučuji pejska nejprve trochu fyzicky unavit, házením míčku nebo jinou zábavou. Toto platí zejména pro velmi energické pejsky. Pes který je unavený nezlobí. 

Pokud budete učit pejska chodit na vodítku, doporučuji používat velmi osvědčené a oblíbené Césarovo vodítko pro psa. Výhodou tohoto vodítka s obojkem v jednom je, že obojek lze nastavit tak, aby byl umístěn v horní části krku psa. Toto umístění obojku nám umožňuje velmi snadno ovládat i poměrně velkého a silného psa za použití velmi malé síly a námahy. Toto vodítko pro psa je sice se stahovacím obojkem, ale neslouží ke škrcení psa. Stahovací obojek slouží pouze k tomu, aby byl obojek umístěn v horní části krku a nepadal psovi na ramena.

Toto je totiž naprosto zásadní důvod proč psi táhnou. Obojek umístěný v dolní části krku, téměř na ramenou hafana, okamžitě spouští tahací reflex a začíná naše přetahovací "soutěž". Naopak obojek umístěný v horní části krku psa a vodítko držené na krátko (nesmí být neustále napnuté) udržuje psí pozornost, zamezuje mu v čichání a přirozeně nás následuje. Pokud by nás chtěl pes předejít (toto chování je nežádoucí, protože jako první jde vždy vedoucí smečky, Vy), vodítko se natáhne vzhůru. Tento pohyb psa buď zastaví nebo dokonce posadí. To je přesně to co po pejskovi chceme.

vodítko banner

Při tréninku s tímto vodítkem pro psa s obojkem v jednom buďte velmi trpělivý a vytrvalí. Špatný návyk pejska se nedá vymazat, ale pouze nahradit návykem jiným, tím správným. Doba, kdy dochází ke změně návyku se pohybuje někde kolem 60 dnů. Tato námaha a úsilí však stojí za investici, protože potom bude hračka chodit s pejskem na vodítku, kamkoli Vás napadne. 

 

Vodítko pro psa kulaté pletené: Elegantní, Pohodlné a Bezpečné Procházky

Vybrat správné vodítko pro vašeho psa může být klíčové pro bezpečné a radostné procházky. Naše kulaté pletené vodítko je špičkovým doplňkem pro majitele, kteří chtějí spojit elegantní design s pohodlím a bezpečností při procházkách se svým chlupatým kamarádem.

Elegantní Design: Pro Stylové Procházky

Naše kulaté pletené vodítko přináší do každodenních procházek eleganci a styl. Pletený design vytváří unikátní a sofistikovaný vzhled, který vám a vašemu psovi dodává osobitost. K dostání je v různých barvách a kombinacích, aby vyhovělo vašemu vkusu a stylu.

Příjemný na Dotek: Pohodlí Pro Vás a Vašeho Psího Přítele

Pletený materiál vodítka nejen dodává šarm, ale je také příjemný na dotek. Rukojeť je navržena tak, aby poskytovala maximální pohodlí při dlouhých procházkách. Nevytváří nepříjemné otisky na rukou a minimalizuje možnost podráždění pokožky.

Pevné Spoje: Bezpečné Vedení Vašeho Psa

Pletená konstrukce vodítka zajišťuje pevnost a odolnost. Spoje jsou precizně provedeny, aby odolaly tahání a zaručily bezpečné vedení psa. Bezpečné a spolehlivé ovládání je zajištěno kvalitními karabinami, které se snadno a bezpečně připojí k obojku.

Odolné Pro Každodenní Použití: Kvalitní Materiály

Pro výrobu našeho kulatého pleteného vodítka používáme vysoce kvalitní a odolné materiály. Pletený proužek může být vyroben z nylonu nebo jiných odolných vláken, která jsou schopna odolávat různým povětrnostním podmínkám a opotřebení.

Vhodné pro Všechny Velikosti Plemen: Univerzální Rozměry

Naše kulaté pletené vodítko je k dispozici v různých délkách, aby vyhovělo potřebám všech velikostí plemen. Bez ohledu na to, zda máte malého teriéra nebo velkého retrívra, najdete u nás vhodné vodítko, které bude odpovídat vašim požadavkům.

Užívejte si Procházky s Elegancí a Pohodlím

S naším kulatým pleteným vodítkem nejen bezpečně vedete svého psa, ale přidáte do každé procházky nádech elegance

a pohodlí. Vybrat správné vodítko je důležité, a toto kombinuje styl, bezpečnost a pohodlí ve skvělém balení. Užijte si každou procházku s vaším chlupatým přítelem s naším kulatým pleteným vodítkem!

 

Přepínací vodítko 3m černéPřepínací vodítka pro psy červenéPsí vodítko 3m žluté přepínací

 

Kulaté Pletené Přepínací Vodítko Pro Psy: Elegantní, Multifunkční a Barevně Rozmanité

Pro majitele psů, kteří vyžadují nejen bezpečné vedení, ale také elegantní design a multifunkčnost, přinášíme kulaté pletené přepínací vodítko. Toto vodítko spojuje stylový vzhled s praktičností a je k dispozici v široké škále barev – černé, červené, modré, žluté, zelené a bílé.

Elegantní Pletený Design: Styl, Který Oceňujete

Pletený design vodítka dodává jedinečný a sofistikovaný vzhled. Příjemná na dotek pletená struktura nejen zajišťuje pohodlí, ale také přidává šarm a eleganci vašim procházkám. Stylové barvy umožňují personalizaci podle vkusu majitele.

Přepínací Funkce: Více Možností, Méně Námahy

Tohle vodítko není jen o vedení psa. Díky přepínací funkci můžete snadno přizpůsobit délku vodítka podle potřeby. Zkracujte ho, prodlužujte ho nebo používejte jako přezku pro připojení psa ke stacionárnímu objektu – to vše s jedním vodítkem.

Barevná Rozmanitost: Vyberte Si Podle Nálady

Každý pes a majitel mají svůj jedinečný styl. Naše vodítko je dostupné v široké škále barev, abyste si mohli vybrat takovou, která odpovídá vaší náladě nebo představám o vkusu. Černá, červená, modrá, žlutá, zelená a bílá – barvy pro každého.

Multifunkčnost na Prvním Místě: Dvě Karabiny, Několik Možností

S dvěma odolnými karabinami je toto vodítko multifunkční. Můžete snadno připojit obojek a postroj současně, což zvyšuje kontrolu nad psem. Karabiny jsou pevné a spolehlivé, chránící vašeho psa před nechtěným uvolněním.

Pohodlí Pro Majitele i Psí Společníky: Měkká Rukojeť a Pletený Materiál

Rukojeť vodítka je navržena s ohledem na pohodlí majitele. Pletený materiál je nejen příjemný na dotek, ale také zabraňuje vzniku otisků na rukou. Vašemu psovi poskytuje pohodlí a jistotu, zatímco vás chrání před nepříjemným třením.

Vodítko, Které Ladí Se Stylem Vašeho Psa

S kulatým pleteným přepínacím vodítkem máte nejen spolehlivý nástroj pro vedení psa, ale také stylový doplněk, který podtrhne jedinečnost vašeho chlupatého přítele. Elegantní design, přepínací funkce a barevná rozmanitost dělají z tohoto vodítka ideální volbu pro majitele, kteří chtějí to nejlepší pro svého psa s špetkou elegance. Užívejte si každou procházku s vaším společníkem v dokonalém stylu!