Vodítka pro velké psy

Výtečná vodítka pro velké psi

 

vodítko banner

 

Koupili jste si velké psy a nedaří se vám je naučit chodit na vodítku ? Potom jste jedny z mnoha majitelů, kteří vlastní pejska a mají stejný problém. 

 

Jak staré psy mohu naučit chodit na vodítku ?

Štěňata ? Mladé psy ?

Nebo dokonce dospělé psy?

Je nějaké obří a velké psí plemeno nebo rasa, která se nedá naučit chodit na vodítku?

Používám správná a vhodná vodítka pro velké psy?

Používám vodítka pro velké psy správně?

 

Pokud máte tyto nebo obdobné dotazy a otázky, potom jsem rád, že Vám dokáži s Vaším  psem relativně snadno a levně pomoci. Při troše trpělivosti se nám společně zcela jistě podaří změnit nevhodné chování i těžkého, silného a velkého psa, který neustále tahá za vodítko a předělat pejskovo špatný návyk na návyk požadovaný.

Na úvod bych chtěl zdůraznit, že velikost psů, druh plemena nebo stáří pejska naprosto nerozhoduje. Co je ovšem velmi důležité brát vážně je energie Vašich psů a samozřejmě energie Vaše. Váš vztah k pejskovi samotnému bude fungovat pouze pokud máte podobnou energii.

Jak již jsem zmínil, je velmi důležitá energie psa (velkého či malého), která je v podstatě vrozená a kterou lze rozpoznat již při výběru malého štěněte nebo velmi mladého pejska. Velmi často si nový majitelé psů vybírají štěně, které je energicky naprosto nevhodné pro vzájemné soužití a často tento vtah páníček - pes končí hledáním nového majitele. Pokud jste sami velmi energičtí, temperamentní a sportovně naladěni, měli byste si pořizovat psa se stejnou energií. Takovýto pes s vámi bude rád denně běhat a aktivně se hýbat a bude to skutečný parťák. Pokud jsme však typově méně energičtí, máme rádi pomalé procházky na kratší vzdálenost nebo rádi trávíme čas na zahrádce, musíme si rovněž pořídit méně energetické štěňátko, kterému bude v dospělosti naše tempo vyhovovat.

Pro to, aby vycházka se psem nebo s více psy na vodítku byla pohoda, je rovněž nesmírně důležité nastavit si pevná pravidla chování, které po psovi důsledně vyžadujeme po celý jeho život, ne pouze při procházce na vodítku. 

Nejdůležitější pravidlo je psům vysvětlit, kdo je vedoucím (šéfem) naší smečky. Psi jsou od přírody zvyklí žít ve smečce a očekává, že tato pravidla budou fungovat. Pro toto pravidlo platí celkem jednoduché body, které musíme dodržovat, bez výjimky.

 

Vyzkoušejte těchto 11 pravidel a uplatňujte je neustále. Při jejich realizaci buďte velmi trpěliví a důslední - NEPOUŽÍVEJTE ŽÁDNÝ NÁTLAK A FYZICKÉ NÁSILÍ, jinak psa zradíte a váš vztah velmi poškodíte.

 1. Do domu nebo do dveří vstupuje VŽDY první pán
 2. Z domu nebo ze dveří vystupuje VŽDY první pán
 3. Hrát si budeme POUZE když chce pán
 4. Hra končí VŽDY když rozhodne pán
 5. Jídlo se jí POUZE když rozhodne pán
 6. Na procházku se jde POUZE když rozhodne pán
 7. Směr procházky volí POUZE pán.
 8. Jako první jde na procházce VŽDY pán
 9. NIKDY neběhá pán za psem
 10. Na gauč se smí JEN když svolí pán
 11. Místo se opouští JEN když dovolí pán

 

Tato pravidla platí jak pro velké psy, malé psy psa, tak i pro páníčky.

 

Rovněž je velmi důležité, aby měl velký pes dostatek potřebného pohybu a rovněž dostatek klidu pro odpočinek. Pes Vás bude respektovat pokud i vy se budete řídit pravidly a bude s vámi zábava. Zábava, volný a bezstarostný pohyb musí být rovněž součástí dne. 

Před jakýmkoli výcvikem psů, a chůze na vodítku není výjimkou, velmi doporučuji psy nejprve trochu fyzicky unavit, házením míčku nebo jinou zábavou. Toto platí zejména pro velmi energické a dynamické pejsky. Pes který je unavený nezlobí. 

Pokud budete učit velké psy chodit na vodítku, doporučuji používat velmi osvědčené a oblíbené Césarovo vodítko pro psa. Výhodou tohoto vodítka s obojkem v jednom je, že obojek lze nastavit tak, aby byl umístěn v horní části krku psa. Toto umístění obojku nám umožňuje velmi snadno ovládat i poměrně velkého a silného psa, který váží mnoho kg, za použití velmi malé síly a námahy. Toto vodítko pro psa je sice se stahovacím obojkem, ale neslouží ke škrcení psa. Stahovací obojek slouží pouze k tomu, aby byl obojek umístěn v horní části krku a nepadal psovi na ramena.

Toto je totiž naprosto zásadní důvod proč velcí psi táhnou. Obojek umístěný v dolní části krku u psa, téměř na ramenou, okamžitě spouští tahací reflex a začíná naše přetahovací "soutěž". Naopak obojek umístěný v horní části krku velkého psa a vodítko držené na krátko (nesmí být neustále napnuté) udržuje psí pozornost, zamezuje mu v čichání a přirozeně nás následuje. Pokud by nás chtěl pes předejít (toto chování je nežádoucí, protože jako první jde vždy vedoucí smečky, Vy), vodítko se natáhne vzhůru. Tento pohyb velké psy buď zastaví nebo dokonce posadí. To je přesně to co po pejskovi chceme.

červené vodítko s obojkem a karabinou

Při tréninku s tímto vodítkem pro psa s obojkem v jednom buďte velmi trpělivý a vytrvalí. Špatný návyk pejska se nedá vymazat, ale pouze nahradit návykem jiným, tím správným. Doba, kdy dochází ke změně návyku se pohybuje někde kolem 60 dnů. Tato námaha a úsilí však stojí za investici, protože potom bude hračka chodit s pejskem na vodítku, kamkoli Vás napadne. 

 

Důležité: nepoužívejte žádné samonavíjecí flexi vodítko, je naprosto nevhodné, těžké a drahé.

Toto vodítko pro psa patří mezi nejlevnější vodítko pro psy na trhu a hlavně mezi ty nejvhodnější a nejúčinnější vodítka vůbec. Je lehké, levné a ideální pro každého psa. Na nic nečekejte a rychle si objednejte online vodítka pro velké psy za akční cenu ve slevě a udělejte sobě a hlavně svému pejskovi radost.