Helloween

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých. Halloween se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USAKanaděVelké BritániiIrsku a Austrálii. Název vznikl z angličtiny „All Hallows' Eve“, čeky „Předvečer Všech svatých“.

Halloweenský svátek má historii, která sahá do doby před naším letopočtem. 31. října je přechod z léta do zimy. Keltové Halloween vnímali jako událost, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Pproto Keltové budovali oltáře, které obsahovaly ptačí pera, zvířecí lebky, které měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly obřady, kde byli uctíváni. Halloween se v keltštině nazýval Samhain. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, avšak ke stavbě oltářů jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky.

Na Halloween se dnes děti oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř,  čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami Halloweenu jsou oranžová a černá, oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.

 

Nejprodávanější

Látkové dekorační dýně
 
269 Kč
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Cena

269270
1269270
Látkové dekorační dýně
269 Kč
3894