Německý ovčák

Německý ovčák je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších plemen psů na světě. Jsou to inteligentní, věrní a pracovití psi, kteří se využívají v mnoha různých rolích, včetně služebních, policejních, záchranných a rodinných psů. Zde je podrobnější popis tohoto plemene:

Charakteristika:

  • Vzhled: Německý ovčák má silné, svalnaté tělo a rovný, hbitý krok. Mají výraznou hlavu s trojúhelníkovýma ušima a mandlovýma očima. Srst je obvykle středně dlouhá a hustá, s charakteristickou dvoubarevnou nebo černou a hnědou barvou.

  • Povaha: Jsou to chytrí, oddaní a energičtí psi s vysokým pracovním duchem. Jsou velmi věrní své rodině a majiteli a jsou ochotni udělat cokoli, aby je ochránili. Jsou také inteligentní a snadno se učí, což je činí vynikajícími společníky pro aktivní rodiny nebo jednotlivce.

  • Aktivita: Němečtí ovčáci mají rádi fyzickou aktivitu a potřebují dostatek cvičení a stimulace, aby byli šťastní a zdraví. Jsou to vynikající psi pro sporty jako agility, poslušnost nebo sledování, ale také si užívají dlouhé procházky nebo běhání na venkovních prostranstvích.

  • Výcvik: Jsou to velmi chytří psi, kteří jsou snadno vycvičitelní, pokud mají jasná a důsledná pravidla. Jsou to také pracovní psi a mají rádi úkoly a cvičení, takže je důležité jim poskytnout dostatečně stimulující aktivity. Pozitivní posílení a motivace jsou klíčem k úspěšnému výcviku.

  • Zdraví: Němečtí ovčáci jsou obecně zdravá plemena, ale jsou náchylní k několika genetickým problémům, včetně displázie kyčelního kloubu, problémů s páteří a kožních onemocnění. Pravidelné veterinární prohlídky jsou důležité pro sledování jejich zdraví.

Německý ovčák je skvělým společníkem pro aktivní rodiny nebo jednotlivce, kteří mají dostatek času a energie na poskytnutí potřebné péče a cvičení. Jsou to oddaní a ochotní psi, kteří se stanou neoddělitelnou součástí vašeho života a přinesou vám mnoho radosti a lásky.

Německý ovčák měří 55 až 68 cm(fena 55 až 62 cm), a má hmotnost 27 až 45 kg(fena 27 až 33 kg). Srst Německého ovčáka je krátká, lesklá, zbarvení černé s hnědými, žlutými, šedými znaky nebo celočerné či vlkošedé. Německý ovčák je velmi silný, rychlý, obratný, inteligentní a dobře cvičitelný. Německý ovčák je všestranné a pracovité služební plemeno. Německý ovčák je rovněž milým rodinným přítelem, výborným hlídačem. Často je Německý ovčák využíván jako záchranář, vodič, strážce nebo sportovní pes. Pro krmení německého ovčáka používejte výhradně krmivo, konzervy a  granule s velkým obsahem masa. Velmi oblíbené a kvalitní krmivo jsou granule pro psy Brit, Acana, Hill's, Eukanuba, Bosch, Anka, Calibra, Carnilove, Fitmin, Eminent, K-9, N&D, Royal Canin, Marp, Yoggies nebo Taste of the Wilde. Pro svou velikost a sílu je Německý ovčák vhodný pro zkušenější majitelé, potřebuje dostatek zaměstnání a pohybu.