Při nákupu nad 1999 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 20 kg.

Samonavíjecí vodítko

Samonavíjecí vodítko

 

Proč nikdy nepoužívat samonavíjecí vodítko ? 

 

Nefunkční samonavíjecí vodítko je naprosto špatné vodítko pro každého psa jakékoli rasy. Správné vodítko pro psa slouží jen k jedinému účelu a tím je vedení a ovládání psa tak, jak právě potřebujeme. Jestliže chceme dát pejskovi volnost, necháme mu pouze obojek a nebo ho necháme zcela volně běhat i bez obojku. 

Pokud však vyžadujeme, aby byl pes veden a ovládán, musíme s ním díky vodítku neustále komunikovat. Bohužel každé samonavíjecí vodítko nesplňuje komunikační požadavky a to z uvedených důvodů:

  1. Samonavíjecí vodítka jsou neustále v napnutá a to je příčina proč pes táhne
  2. Držadlo samonavíjecích vodítek je neuvěřitelně těžké a znemožňuje cit k vedení psa
  3. Samonavíjecí vodítko Flexi neustálým pnutím může dlouhodobě poškodit zdraví psa, pohybové ústrojí (klouby, páteř a ploténky)
  4. Samonavíjecí vodítko je těžké a neskladné. Nedá se strčit do žádné kapsy

 

 

Jaké vodítko správně použít místo samonavíjecího vodítka?

Vyzkoušejte otestované a lety ověřené obyčejné provazové vodítko, které je velmi pevné a snadno použitelné a také levné. A hlavně, toto vodítko přenáší  pozitivní energii na psa a komunikace s pejskem je okamžitá. Pes reaguje na Váš sebemenší pokyn. Toto vodítko s obojkem je velmi snadno přenosné v kapse kalhot nebo bundy.

Pokud se zrovna nevěnujete výcviku a tréninku, rychle vodítko s obojkem psovi sundáte z krku a pes se pohybuje bez jakéhokoli omezení. 

 

 

Jak správně použít vodítko s obojkem ? 

 

vodítko banner

Vodítko s obojkem má na jednom konci očko, které nám pomůže snadno navléci pejskovi obojek na krk. Je důležité, aby obojek nespadl do dolní části krku nebo dokonce až na ramena. Poloha vodítka musí být svislá. To znamená, že vodítko držíme volně, ale velmi na krátko, tak, aby psovi nespadl na ramena. V případě nutnosti zajistíme polohu obojku posuvníkem na vodítku. 

Pes který má vodítko v horní části krku a je držen volně, ale velmi na krátko (vzdálenost mezi rukou majitele a krkem psa) nemůže čichat a ztrácet pozornost. Dále nás nemůže předcházet, protože v tom okamžiku se vodítko rychle napne směrem vzhůru a pes buď zastaví nebo se dokonce posadí. Pokud však necháme dovolíme, aby vodítko spadlo psovi na ramena, spustí se okamžitě tahací reflex a budeme za pejskem vlát a přetahovat se sním. 

Uvedeným správným způsobem dokáže i relativně křehký člověk, včetně dítěte, ovládnou i velkého a silného psa. 

Pokud je však pes dlouhou dobu nevychovaný a neposlušný, musíte být trpělivý a dát mu nějaký čas na nápravu. Nic nejde změnit hned. Běžně se chování změní do 2 měsíců od používání césarovo vodítka, ale výsledek stojí za to. Kvalitní vodítka s obojkem jsou v různých barvách: černá, červená, modrá, zelená a žlutá

Tak rychle zahoďte nefunkční samonavíjecí vodítko, ihned si objednejte kvalitní vodítko s obojkem v jednom a dejte se do tréninku.