Při nákupu nad 1999 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 20 kg.

Stahovací obojek

Stahovací obojek, často nazývaný také škrtící obojek, je speciální typ obojku používaný při výcviku psů nebo při chůzi se psy, kteří mají sklony k táhnutí na vodítku. Tento typ obojku má speciální design, který umožňuje majiteli psa snadněji kontrolovat chování psa a předejít nežádoucím tahům na vodítku.

Stahovací obojek funguje tak, že se stahuje nebo sevírá kolem krku psa, když pes tlačí dopředu nebo táhne na vodítku. Tento mechanismus vytváří nepříjemný pocit pro psa, což mu pomáhá pochopit, že určité chování není přijatelné. Když pes přestane tahat, obojek se uvolní a nevytváří nepříjemné tlaky na krk.

Použití stahovacího obojku vyžaduje opatrnost a vhodné použití. Je důležité, aby majitel psa nebyl příliš tvrdý nebo násilný v používání tohoto typu obojku a že se obojek používá pouze k výcviku a korekci nežádoucího chování. Nesprávné použití může psa vyděsit nebo mu způsobit bolest, což může vést k negativním asociacím s procházkami nebo s majitelem psa.

Při výběru stahovacího obojku je důležité zvolit takový obojek, který je vhodný pro velikost a typ psa. Obojek by měl být dostatečně pevný, aby poskytoval kontrolu nad psem, ale zároveň dostatečně pohodlný, aby psa neomezil v jeho pohybu nebo způsobil nepříjemnosti.

Existuje několik různých typů stahovacích obojků, včetně řetízkových obojků, obojků s tahacími pásy a obojků s kroužky. Každý typ obojku má své vlastní výhody a nevýhody, a je důležité zvážit potřeby a preference psa a majitele při výběru toho správného obojku.

Je také důležité vzít v úvahu, že stahovací obojek by neměl být trvalým řešením pro problémy s taháním psa na vodítku. Místo toho by měl být používán jako dočasné opatření při výcviku a korekci chování psa. Majitelé psů by měli také zvážit použití pozitivních metod výcviku, které posilují správné chování psa a budují pozitivní vztah mezi psem a majitelem.

Celkově lze říci, že stahovací obojky mohou být užitečným nástrojem při výcviku psů a při chůzi se psy, kteří mají sklony k tahání na vodítku. Nicméně je důležité používat je s ohledem na pohodu a bezpečnost psa a pouze jako součást celkového programu výcviku a poslušnosti.