Při nákupu nad 1999 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 20 kg.

Stopovací vodítko

 

 

Stopovací vodítko černé

 

 

Stopovací vodítko pro psa: Jak začít

Stopování je skvělou aktivitou pro vás a vašeho psa. Tento sport pomáhá rozvíjet psí smysly a zlepšuje vaši vazbu s vaším mazlíčkem. Pokud jste začátečník, zde je pár tipů, jak začít.

Vybavení

Nejdůležitější věcí je mít správné vybavení. Základem je stopovací vodítko, které umožňuje psu sledovat stopu. Dále budete potřebovat psí pamlsky, které použijete jako odměnu, když pes najde nějakou stopu.

Začátek

Začněte tím, že nechte psa čichat na stopu, kterou jste pro něj připravili. Můžete použít nějaký předmět, který jste namočili v pachové látky, nebo jen jednoduše škrábnout do země. Pokud pes najde stopu, pochvalte ho a dejte mu pamlsky.

Postup

Jakmile pes zvládne najít stopu, můžete začít prodlužovat stopu a ztěžovat ji. Postupně přidávejte zatáčky, větší vzdálenosti a různé povrchy, aby pes musel využít více svých smyslů. Pokud máte více psů, můžete je trénovat najednou. Pokud se váš pes zamotá do cizí stopy, nebuďte naštvaní - to se může stát i zkušeným stopařům.

Pokročilé techniky

Pokud se chcete posunout dál, můžete se naučit několik pokročilých technik. Jeden způsob, jak ztěžovat stopu, je použití několika různých pachových látek. Můžete také použít tzv. "bludiště", což je stopa, která se větví do několika různých směrů. Vašemu psu tímto způsobem poskytnete větší výzvu, kterou musí překonat.

Závěr

Stopování může být zábavnou aktivitou pro vás a váš pes. Nenechte se odradit, pokud to na začátku nejde úplně hladce. S trpělivostí a pravidelným tréninkem budete moci zlepšit své schopnosti a posílit vazbu se svým psem. Více informací o stopování a tréninku vašeho psa najdete na webu Českomoravské kynologické unie.

Tipy na vybavení

Kromě stopovacího vodítka a pamlsků můžete použít další vybavení, které vám usnadní trénink. Pokud máte menšího psa, můžete použít tzv. "long line" - dlouhé, tenké vodítko, které umožňuje psu volnost pohybu, ale stále ho udržuje pod kontrolou.

Dalším užitečným vybavením jsou tzv. "stopovací kroužky". Tyto kroužky se umisťují na stopu a zvyšují intenzitu pachu, což usnadňuje psu sledovat stopu. Pokud chcete trénovat stopování ve tmě, můžete použít stopovací světlo, které snadno zamontujete na stopovací vodítko.

Bezpečnost

Při tréninku s psím stopovacím vodítkem je důležité myslet na bezpečnost. Vybírejte si vhodné místo pro trénink - mělo by to být bezpečné a mělo by být dostatečně velké, aby se váš pes mohl volně pohybovat. Pokud trénujete na veřejném prostranství, myslete na to, aby váš pes nevadil ostatním lidem a zvířatům.

Vyhněte se tréninku v horkých dnech, kdy mohou být povrchy příliš horké pro psí tlapky. Pokud trénujete ve tmě, myslete na to, aby váš pes byl vidět - použijte reflexní prvky na vodítku nebo na obojku.

Frekvence tréninku

Stopování je aktivita, která vyžaduje pravidelný trénink. Frekvence tréninku závisí na vašem psu - někteří psi mohou potřebovat trénink každý den, zatímco jiní se mohou trénovat pouze jednou týdně.

Důležité je, aby trénink byl pro vašeho psa příjemný a aby si ho užíval. Pokud zjistíte, že se váš pes na tréninku nudí nebo se mu to nelíbí, zkuste změnit tréninkový plán nebo ho trénujte jiným způsobem.

Závěr

Stopovací vodítko je skvělým způsobem, jak se více seznámit se svým psem a pomoci mu rozvíjet jeho smysly. Při tréninku myslete na bezpečnost a používejte vhodné vybavení. Buďte trpěliví a pravidelně trénujte - s časem budete moci posunout své schopnosti na vyšší úroveň.

 

E-shop a Online Prodej Stopovacích Vodítek Pro Psy: Bezpečnost, Komfort a Kvalita na Prvním Místě

V našem e-shopu jsme se zaměřili na stopovací vodítka pro psy, která splňují nejvyšší standardy bezpečnosti, poskytují maximální komfort pro psy i majitele a jsou vyrobená z kvalitních materiálů. Naše stopovací vodítka jsou navržena tak, aby uspokojila potřeby všech plemen a zajišťovala bezpečnost při procházkách, výcviku nebo stopování.

Bezpečné a Odolné Materiály: Pro Každodenní Použití

Naše stopovací vodítka jsou vyrobena z odolných a bezpečných materiálů, které odolávají nárokům každodenního používání. Kvalitní textilie, které používáme, jsou pevné a zároveň pohodlné pro psa. Karabiny a přezky jsou navrženy tak, aby byly odolné, bezpečné a spolehlivé.

Stopovací Funkce: Pro Všechny Psi a Všechny Situace

Naše vodítka jsou vybavena stopovací funkcí, což je ideální pro majitele, kteří se zabývají výcvikem nebo stopováním se svým psem. Stopovací vodítko vám umožní jednoduše procházet lesy, pole nebo městské prostředí s vaším psem v bezpečném ovládání.

Přizpůsobitelnost: Pro Všechny Velikosti a Plemena

V našem e-shopu najdete stopovací vodítka v různých délkách a šířkách, aby vyhovovaly potřebám všech velikostí plemen. Bez ohledu na to, zda máte malého teriéra nebo velkého retrívra, u nás najdete vodítko, které bude odpovídat vašim očekáváním a potřebám.

Komfort Pro Majitele i Psí Společníky: Ergonomický Design

Rukojeť stopovacího vodítka je navržena s ohledem na pohodlí majitele. Ergonomický design minimalizuje únavu ruky při dlouhých procházkách, což zajišťuje radostný zážitek pro oba. Materiály jsou příjemné na dotek a nezanechávají nepříjemné otisky.

Online Prodej: Pohodlí Při Nákupu Z Domova

S radostí vám nabízíme online prodej našich stopovacích vodítek, což vám umožní pohodlně nakupovat z domova. Naše webové stránky jsou uživatelsky přívětivé a nabízí široký výběr stopovacích vodítek, která uspokojí potřeby každého majitele psa.

Vaše Bezpečnost, Naše Priorita

V našem e-shopu jsme si kladli za cíl poskytovat stopovací vodítka, která jsou nejen bezpečná a spolehlivá, ale také pohodlná pro majitele i psy. S našimi produkty můžete v klidu procházet se svým psem, vědouce, že máte pod kontrolou každou situaci. Užijte si bezpečné a pohodlné procházky s našimi stopovacími vodítky!