Vodítko flexi

Vodítko Flexi - samonavíjecí

 

Proč je špatné používat vodítko flexi? 

 

Nefunkční samonavíjecí vodítko flexi totálně nepoužitelné vodítko pro každého psa jakékoli rasy. Ideální vodítko pro psa slouží jen k jedinému účelu a tím je vedení a ovládání psa tak, dle naší potřeby. Jestliže chceme dát pejskovi volnost, necháme mu pouze obojek a nebo ho necháme zcela volně běhat i bez obojku. 

Pokud však požadujeme, aby nás pes následoval, musíme s ním díky vodítku neustále komunikovat. Bohužel každé flexi vodítko nesplňuje komunikační požadavky a to z uvedených důvodů:

  1. Samonavíjecí vodítko flexi je neustále v napnuté a to je příčina proč pes táhne
  2. Držadlo vodítka Flexi je neuvěřitelně těžké a znemožňuje cit k vedení psa
  3. Samo navíjecí vodítko Flexi neustálým pnutím může dlouhodobě poškodit zdraví psa, pohybové ústrojí (klouby, páteř a ploténky)
  4. Vodítko Flexi je těžké a není skladné. Nedá se nosit v kapse od kalhot nebo od bundy

 

 

Jaké vodítko správně použít místo vodítka Flexi ?

Vyzkoušejte otestované a lety ověřené obyčejné provazové vodítko, které je velmi pevné a snadno použitelné a také levné. A hlavně, toto vodítko přenáší vaši pozitivní energii a komunikaci na pejska, který reaguje na Váš sebemenší pokyn. Toto vodítko je velmi snadno přenosné v kapse kalhot nebo bundy.

Pokud se zrovna nevěnujete výcviku a tréninku, rychle vodítko sundáte psovi z krku a pes se pohybuje bez jakéhokoli omezení. 

 

 

Jak správně použít vodítko s obojkem ? 

 

vodítko banner

Vodítko má na jednom konci očko, které nám pomůže snadno navléci pejskovi obojek na krk. Je důležité, aby obojek nespadl do dolní části krku nebo dokonce až na ramena. Poloha vodítka by měla být svislá. To znamená, že vodítko držíme volně, ale velmi na krátko, tak, aby psovi nespadl na ramena. V případě potřeby zajistíme polohu obojku posuvníkem na vodítku. 

Pes který má vodítko v horní části krku a je držen volně, ale velmi na krátko (vzdálenost mezi rukou majitele a krkem psa) nemůže čichat a ztrácet pozornost. Dále nás nemůže předcházet, protože v tom okamžiku se vodítko rychle napne směrem vzhůru a pes buď zastaví nebo se dokonce posadí. Pokud však necháme dovolíme, aby vodítko spadlo psovi na ramena, spustí se okamžitě tahací reflex a budeme za pejskem vlát a přetahovat se sním. 

Uvedeným správným způsobem dokáže i relativně křehký člověk, včetně dítěte, ovládnou i velkého a silného psa. 

Pokud je však pes dlouhou dobu nevychovaný a neposlušný, musíte být trpělivý a dát mu nějaký čas na nápravu. Nic nejde změnit hned. Běžně se chování změní do 2 měsíců od používání césarovo vodítka, ale výsledek stojí za to. Kvalitní vodítka s obojkem jsou v různých barvách: černá, červená, modrá, zelená a žlutá

Tak rychle zahoďte nefunkční flexi vodítko, ihned si objednejte kvalitní vodítko s obojkem v jednom a dejte se do tréninku.

Nyní je toto úžasné vodítko za akční a nejnižší cenu.