Akinu

     Akinu dodává krmivo a chovatelské potřeby pro psy, kočky a další domácí zvířátka. Jméno této značky kvalitních krmiv pro pejsky a kočičky vzniklo spojením slov Akita Inu. V roce 1992 bylo toto plemeno v České republice poměrně vzácné. Na koupi štěněte padly všechny úspory, které mohla v té době mladá česká rodina se dvěma dětmi mít. Poté, co jsme si v únoru přivezli z porodnice malého synka, 14 dní na to přibylo do domácnosti bílé, roztomilé, chlupaté klubíčko. Agi rostl a začali jsme řešit krmení. 

         V roce 1992 neexistoval rozvinutý trh s krmivy a chovatelskými potřebami pro psy a kočky jako je tomu dnes. V té době se psům vařilo maso s různými přílohami. Maso pro psy a kočky se kupovalo na jatkách, odkud jsme si ho odebírali také. Kupovali jsme, co zrovna bylo skladem. Vepřové maso, hovězí maso, kuřecí maso...zájemci stáli frontu. Na zavolání jsme objednávali a nakupovali větší množství a balení, aby se cesta vyplatila a krmení bylo levné a výhodné. Někdy nám maso zbývalo a byla potřeba ho okamžitě spotřebovat, přebytky jsme tedy začali prodávat po známých, kteří také měli psa či kočku a rovněž jsme dodávali přebytky do chovatelských stanic. I když výběr krmiva pro psy a kočky nebyl velký, přednost mělo vždy čerstvé maso před mraženým masem. 

Akinu je značka krmiv pro psy, která se zaměřuje na přírodní a kvalitní složení. Jejich receptury jsou navrženy tak, aby poskytovaly vyváženou stravu s vysokým podílem masa a minimálním množstvím umělých přísad. Produkty značky Akinu mohou zahrnovat suché krmivo, konzervy a další produkty určené pro různé věkové kategorie, velikosti a potřeby psů. Stejně jako u jakéhokoli krmiva, je důležité dodržovat doporučené dávkování a zajistit, aby dieta psa byla vyvážená a odpovídala jeho individuálním potřebám.

 
 
 
 

 

Časem jsme ukončili příležitostný prodej masa a v roce 1993 uzrála myšlenka oficiálního podnikání na živnostenský list. A název firmy?

 

        Na začátku byla velká láska ke zvířatům a touha rozumět jejich potřebám. Přístup k živým tvorům jinak, než byl provozován dosud a rozšířit tuto myšlenku mezi široký okruh lidí. V názvu naší společnosti se odráží příběh skutečného pejska, který s námi byl krásných 12 let a naučil nás, že kvalitní péče o něj se odrazí v jeho pevném zdraví a vitalitě, a naši lásku oplatí tou svou. Obohatil tak naše životy o báječné okamžiky, které zůstanou navždy naší součástí.

 

Každý, kdo choval nebo chová zvíře  jako je pes, kočka či další domácí zvířata ví, že bez nich by byl život nudný a nenaplněný.

Žádné produkty značky Akinu nebyly nalezeny...